Шестирічна франківка побувала на всіх двотисячниках українських Карпат

Шестирічна франківка побувала на всіх двотисячниках українських Карпат – розповідь про дівчинку-мандрівницю та її матір.

Шестирічна франківка Емма разом з мамою, відомою в Івано-Франківську мандрівницею Христиною Мохнацькою, побувала на всіх “двотисячниках” українських Карпат.

Христина Мохнацька розповла “Галці”, що коли її донці Еммі виповнилося 2 роки, то мандрівниця чітко та твердо вирішила взяти її в гори. Першою вершиною дівчинки була Говерла (2061 м).

“Так, вона це зробила сама, без моєї допомоги! Було важко, що мені і що її, але ми спільними силами це зробили! І її це дуже захопило, вона казала, що вона пташка, що так високо, що може літати. Ці слова і зараз в моїй голові. І ми на цьому не зупинилися!”.

За 4 роки Емма піднялася на всі вершини двотисячників по декілька раз, провела першу ніч у наметі біля озера Бребенескул, а ще – Горгани, Синяк, Сивуля, Хом’як, Піп Іван Мармароський (1936 метрів). Цього року Христина планує взяти доньку у зимовий похід. Вона каже, що такі походи – це розрядка для тіла та розуму, а ще – гори вчать смиренності.

“Все це вона сама, своїми силами, але моєю моральною допомогою! Похід в горах дуже змінює дітей, походи багато чого вчать. Я не кажу, що це легко – йти з дитиною в гори, ні! 100 раз на похід перевдітися, перезутися, їсти що кілометр, сісти, полежати, поговорити і т д. Але повірте мені батьки, це варте того! Не лінуйтеся, не бійтеся, довіряйте своїм дітям, як я довіряю своїй донечці. Їм це додасть віри, сили і впевненості в собі ваша віра і підтримка!” – розповідає мандрівниця.

У чому головна цінність сімейних гірських походів? Навіщо ходити в походи з дітьми, адже вони ще маленькі, нічого не запам’ятають? Франківська мандрівниця відповідає – це потрібно самим батькам.

“Маленькій дитині добре там, де мама з татом – і краще, якщо це задоволені життям мама з татом, яким не доводиться відмовлятися від улюблених захоплень. У багатьох батьків немає іншої альтернативи, крім як взяти дитину з собою (малюка ні з ким залишити, дитина на грудному вигодовуванні), а іншим просто подобається все робити разом з ним, адже вони – одна сім’я”.

Христина переконана в тому, що малюкові теж корисно подивитися світ за межами квартири і дитячого майданчика, навчитися адаптуватися до мінливих обставин.

“Часто батьки відзначають стрибки розвитку після подорожей, хоча це може бути і просто збігом. Доказів цього ні у кого немає, тому не варто розраховувати на те, що дитина раніше ровесників почне говорити або ходити за рахунок подорожей. Але без всяких сумнівів маленьким дітям в поході цікаво! Побачити перші враження малюка, який потрапив у “великий світ” моху, трави, землі, каміння, піску і шишок у всьому їх нескінченному різноманітті, якого не досягти навіть в цілому магазині іграшок – це безцінно! Беріть дітей у гори!”.

Джерело: https://versii.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *