В Івано-Франківську почнуть висаджувати багаторічні орнаментальні трави та злаки

Таким чином у місті впроваджують нові принципи озеленення та європейську філософію ландшафтного дизайну.

У Івано-Франківську висаджуватимуть орнаментальні трави на вулиці Шевченка. Про це повідомляють у групі Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, більше відомої як «Комуналка ІФ» у Facebook.

Замість типових чорнобривців, ружі та петунії за новим дендропланом планують висадити декоративні злаки та багаторічні трави, зокрема міскантус Rotfeder, осоку Varigata, лаванду Munstead, гейхеру Chocolate ruffies, імперату циліндричну Red Baron, пенісетум лисохвостий та інші.

Зазначається, що висадка багатьох видів трав широко практикується у країнах Західної Європи та Північної Америки, бо це дозволяє відновити природний біоценоз території. Адже разом із рослинами з’являться комахи та дрібні тварини, що сприятиме кращому запиленню трав, стабілізує ланцюги живлення й загалом відновить баланс природи на локації.

В кінцевому результаті фахівці очікують покращення мікроклімату міського середовища та самопочуття його мешканців, а також зменшення  кількості алергічних захворювань, особливо у дітей.

Окрім того, згадані рослини потребують меншого догляду та не потребують частої пересадки, як квіти штучно виведених сортів. Повідомляється, що  їх необхідно лише інколи прополювати. Тож у місті у довгостроковій перспективі сподіваються заощадити на їх утриманні.

Джерело: https://hmarochos.kiev.ua/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *