Франківці з Urban Space Radio запускають сезон подкастів про життя, музику та міста

Cтартував новий сезон на Urban Space Radio. Під слоганом «Голоси наших міст» команда сезону спробує дати голос різним містам України через історії людей, які в них живуть та намагаються щось міняти.

Teple Misto

Музика в ефірі традиційно звучатиме лише українська, а слухачів розмовних подкастів чекають п’ять нових циклів.

Кожен із них – спроба дати альтернативу різним стереотипам, які нас оточують, в тому числі про різні українські міста та їхніх мешканців, жінок у різних професіях, суспільні патерни поведінки та музику.

Urban Space Radio створювався у 2015 році як проєкт «Теплого Міста» на фундаменті одній з найбільших тек альтернативної української музики.

«Ми завжди базувалися в Івано-Франківську, хоча й залучали до команди людей з інших міст, — розповідає керівниця USR Юлія Кушнір. — Це не було метою, але так сталося — ми просто зустрічали однодумців і пропонували їм стати частиною нашого нового сезону подкастів. Вони тепер «Голоси наших міст»: Івано-Франківська, Львова, Харкова, Кам’янця-Подільского, Києва».

Команда сезону, зібрана з людей з різних регіонів України, впевнена: щоб подолати упередження, потрібні знання – подкасти допомагають у цьому, надаючі широку палітру можливих варіантів та інформацію з перших вуст.

Одна з загальних тем — карантинні обмеження. Більшість програм сезону записані під час карантину. Редакції довелося відмовитися від низки запланованих форматів, які передбачали репортерську роботу і подорожі, та перейти до онлайн-розмов, як це відбувається зараз у всьому світі. Більшість розмов ідеться і про ті речі, які відбуваються з українцями та країною вже роками,  і про ті трансформації, які відбуваються просто зараз, в часи ізоляції та непевності. Програми готувалися навесні, і ведучі та гості могли тільки припускати, як житиме світ, коли вони вийдуть в ефір.

Ще одна частина проєкту, яку зачепила пандемія, — два великих концерти Urban Space Radio в Івано-Франківську. Вони мали відбутися у двох нестандартних локаціях й презентувати живе звучання найцікавіших молодих виконавців з різних частин України. Через карантин концерти, заплановані на червень, довелося відкласти, але не скасувати — керівниця USR обіцяє їх провести у серпні та вересні, коли скасують обмеження на масові заходи.

А слухати подкасти сезону “Голоси наших міст” можна на applepodcast, googlepodcast, mixcloud, tune in та інших подкастових сервісах, а музику — на urbanspaceradio.com

Що слухати:

Щопонеділка на Urban Space Radio Грицько Семенчук навідується на свій “Гриців ковчег”, аби разом зі слухач(к)ами почути історії, які люди культури з різних міст України. На ковчезі пливуть: Андрій Бондар і Володимир Рафєєнко, Ганна Улюра та Євгенія Нестерович, Жанна Озірна й Остап Костюк, Лесик Драчук та Олег Каданов, Вероніка Склярова та Вікторія Швидко, Яків Матвійчук і Андрій Зоїн, Влодко Кауфман і Павло Ковач-Старший, Юрко Вовкогон і Валерй Пузік, Юля Хомчин та Ігор Гармаш, Артем Полєжака і Павло Коробчук, Анастасія Косодій та Діма Левицький, Олеся Яремчук та Олександр Міхед.

Сашко Буль та Роман Лебідь на “Стереоранчо” щовівторка читають українські онлайн-газети, дивуються живучості деяких шкідливих міфів та пропонують подивитися на “так завжди було” з нових, несподіваних ракурсів. У восьми випусках вони говоритимуть про вищу освіту, “міську” й “сільську” ідентичності, автомобільний рух, родинні стосунки і т. ін.

У подкасті “Союзниці” Ляна Мицько та її героїні кожен четвер розбираються, як жінки змінюють різні професії, а професії змінюють їх і чи в усіх професійних колах жінкам комфортно. Кожна пара гостей – різного віку й досвіду, тож мова йтиме також про те, що змінилося в різних професіях за останні десятиліття.

Героїні програм: дипломатки Мар’яна Семенишин та Іванна Плахотнюк, експертки кіноіндустрії Надя Парфан та Ольга Райтер, власниці книгарень Марина Лібанова та Катя Іванова, архітекторки Христина Бадзян та Тетяна Казанцева, урбаністки Олександра Сладкова та Марина Крячко, бандуристки Марина Круть та Анастасія Войтюк, науковиці Оксана Петруняк та Вікторія Оліферчук, медіафахівчині Світлана Крижанівська-Блінова та Оля Миронович.

Є і два музичних подкасти, автори яких переконані: музика може розповісти про нас і наш світ подекуди більше, аніж просто слова.

Щосереди Олег «Мох» Гнатів в програмі «Мохом поросло» відскрібає часові нарости зі скрині пам’яті та випускає на волю музичні спогади 70-90-х років минулого століття. І щонеділі Саша Буль, Владислав Волочай та Маргарита Кулікова у програмі «Саша, Владік і Марго» обирають музичний жанр, щоб показати: змінивши уявлення про щось одне – можемо побачити весь світ яскравішим.

 

Джерело: https://kurs.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *