Полтавська художниця провела арттерапію для франківців

Фантастичні тварини, диковинні квіти та герої улюблених казок – у центрі міста франківці займалися арттерапією. Три розмальовки розмірами два з половиною метри на півтора створила художниця з Полтави, учасниця Національної спілки майстрів народного мистецтва України Роксолана Дудка.

Арттерапію організували в межах проєкту, який підтримала Агенція США з міжнародного розвитку, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Юля Бабчук прийшла на захід разом з подругою. Полюбляє малювати, часто робить це, аби вгамувати емоції. Це не перша акція, в якій бере участь, – дівчина вже вчилася розпису по тканині.

“Мені здалася цікавою ідея арттерапія, тому що часто ти малюєш, аби заспокоїтися. Показати свою душу і намалювати щось – це цікава ідея. Також це гарно впливає на суспільство, яке дуже стресоване. Якщо ми час від часу будемо збиратися разом і відволікатися від цього, буде легше і не буде суспільних проблем, які ми зараз маємо”, – каже Юля Бабчук.

Двічі лауреатка стипендії Президента України Роксолана Дудка отримала грант президента молодим діячам мистецтв. Розповідає, що три імпровізовані картини-розмальовки зроблені на ОСБ-плитах та об’єднані тематикою стихій: повітря, вода, земля.

На одну заготовку мисткиня витрачає до двох годин.

“Хотілося мінімізувати декор, елементи, щоб учасники могли доповнити самі не тільки кольором, а й сюжетністю. Тому є певне спрямування, я дала поштовх, бо часто, коли дитина бере пензлик і починає просто кола вести або рисочки робити, просто замальовувати. А коли є якісь такі розфарбованки, і цікавіше, і залучаєш фантазію – пташка перетворюється в рибку, рибка – в машинку і так далі. Дуже весело стає”, – розповідає Роксолана Дудка.

Організаторка заходу Наталія Вишневецька розповідає, що арттерапію проводять в межах іншого проєкту. Таким чином хочуть розширити культурні зв’язки між митцями з усієї України.

“Цей захід – це резиденція в рамках проєкту, який був підтриманий Агенцією США з міжнародного розвитку. Ця частина проєкту спрямована на те, щоби створити дві резиденції, показати творчість людей з різних куточків України. Перший резидент був з Херсону, а Роксолана – з Полтави”, – каже Наталія Вишневецька.

За її словами, цими розмальовками після закінчення проєкту прикрасять під’їзд одного зі старовинних будинків Івано-Франківська.

 

Джерело: https://firtka.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *