Юрій Андрухович зіграв роль у фільмі “Віддана”

Відомий франківський поет Юрій Андрухович зіграв роль у фільмі “Віддана”.
Стрічка «Віддана», знята кінокомпанією “FILM.UA” за романом “Фелікс Австрія” Софії Андрухович, вийде на великі екрани вже 16 січня.

Ця фантастична історія розвивається в 1900 році в Станіславові (нинішній Івано-Франківськ), коли місто входило до складу Австро-Угорської імперії.Всі події розгортаються навколо дивних і складних відносин Аделі, дочки шановного доктора Ангера і її служниці Стефи, які з дитинства росли нерозлучно в одному будинку. Через роки дівчата не розуміють, хто вони один одному – сестри, подруги або ж служниця і господиня. Їхні долі тісно переплелися і цей нерозривний зв’язок не дає їм ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.
У фільмі Юрій Андрухович появиться серед гостей на дні народження Аделі. Про це інформують у соцмережі на офіційній сторінці фільму.

«Я дуже радий, що роман Софії знаходить своє екранне втілення, і мені було цікаво прийняти пропозицію знятися у фільмі, – зазначає Юрій. – Роман «Фелікс Австрія» дуже кінематографічний, він «видимий»: текст прописаний до багатьох дуже зримих деталей. У цьому раю відбувається катастрофа, і він зникає».

У центрі кінострічки вічна тема – любов і ненависть. А друга тема – це втрачений рай. Роман є по-своєму утопією, адже показують світ, яким він був у провінційному місті на околицях Австро-Угорської імперії, і зображують його як завершений райський сад.
Довідка:
Юрій Андрухович – один з найвідоміших українських письменників та поетів, перекладач, засновника легендарного літературного угруповання «Бу-Ба-Бу» та батько Софії Андрухович.
Нагадаємо, що дизайнери розповіли, як створювали костюми для франківського актора у фільмі «Віддана».

Галицький Кореспондент