У Франківську злочинців ловитимуть квадрокоптери

ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області на майданчику Prozorro оголосило тендер на закупівлю професійного квадрокоптера за 66 тис. грн.

За останні кілька місяців це здійснили інші обласні управління. У прес-службі Івано-Франківської поліції запевнили, що ніяких зловживань у покупці дрона немає і не може бути.  Більш того, завдання спущене зверху і не є ініціативою обласного начальства.

“Техніка буде використовуватися виключно для оперативної роботи. З її допомогою будуть виявлятися поля маку і конопель, можливо, будуть розшукувати викрадені автомобілі та припиняти інші правопорушення”, – розповіли в поліції.

Поліцейські вважають за краще купувати техніку бренду DJI. Найчастіше – професійну модель DJI Phantom 4 Pro +. На українських сайтах-агрегаторах такий апарат пропонують близько 40 інтернет-магазинів за ціною від 50 до 65 тис. грн.

Не всім облуправлінням вдається заощадити на закупівлі при проведенні тендеру. Житомирські поліцейські збили ціну з заявлених 136 тис. до 100 тис. грн – в торгах брали участь 4 компанії. А ось в Миколаївській області дрон вартістю близько 60 тис. грн. купили за 80 тис. – на аукціон заявилася тільки одна компанія.

“Якщо заявлена сума торгів нижче від порогових 200 тис. грн, замовник має право провести аукціон навіть з одним претендентом. Так що тут все законно. Щоб зрозуміти, чому так вийшло, потрібно розглядати кожен випадок окремо. Можна лише припустити, що в даному випадку на ринку недостатньо розвинена конкуренція”, – припустили в прес-службі Prozorro, на якій і були організовані всі торги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *