У Франківську встановили метеостанції: дані з сервера може переглянути будь-хто і будь-коли

Іванофранківці можуть з червня одягатися справді за погодою, а надзвичайники – вчасно реагувати на всі загрози. На даху міської ради та по місту встановлено метеостанції, які щохвилини збирають та передають на сервер інформацію про погоду. «Метеобезпека» – 67 проєкт в межах програми SmartCity і дані з сервера може переглянути будь-хто і будь-коли.

Відтепер показники температури, вологості повітря, атмосферного тиску, напряму і силі вітру, точці роси, кількості опадів, кількості ультрафіолетового випромінювання тепер можна переглянути на сайті.

Майже кожного року в травні-червні у місті стаються повені та буревії. Але тепер метеостанція майже миттєво передає інформацію у службу оперативного реагування та міську службу з надзвичайних ситуацій. Завдяки метеостанціям при загрозі буревію чи підвищеній кількості опадів, що може викликати повінь чи затоплення, навіть в нічний час сигнал тривоги буде надходити відповідним службам.

Невдовзі планується також встановлення безконтактних датчиків рівня води на Бистриці Солотвинські та Бистриці Надвірнянській у м. Івано-Франківську.

Проєкт ініційований відділом програмного та комп’ютерного забезпечення Івано-Франківської міської ради, управлінням з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів та службою оперативного реагування 1580.

«Івано-Франківська міська рада – перша в Україні впроваджує такий проєкт з метеобезпеки. Сподіваюся, що тепер ми зможемо швидше реагувати на загрози і наша громада буде почуватися безпечніше!», – прокоментував міський голова Руслан Марцінків.

Всі актуальні погодні показники можна переглянути тут.

 

Джерело: https://prozahid.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *