У краєзнавчому музеї Франківська зберігся рідкісний дерев’яний велосипед (ФОТО)

В експозиції народного мистецтва Івано-Франківського краєзнавчого музею знаходиться унікальний експонат – дерев’яний велосипед, виготовлений в середині ХХ ст. жителем Яремче Іваном Мироновичем Бойком. Цей транспорт був сенсацією для місцевих жителів і туристів.

У краєзнавчому музеї Івано-Франківська є унікальний дерев'яний ...

Серед туристів було модно зробити світлину чи проїхатися центральною вулицею міста на цьому ровері за плату – 3 карбованці (буханець хліба коштував тоді 16 копійок). До слова, франківський письменник Степан Пушик використав цей факт для свого гумористичного оповідання “Бізнесмен”.
Про це інформує “Галка” з посиланням на фб-сторінку Івано-Франківського краєзнавчого музею.

“Популяризації власника велосипеда сприяли публікації в тогочасній пресі. В 1971 року до Яремче завітав відомий киргизький письменник Чингіз Айтматов. Йому запропонували оглянути турбазу “Гуцульщина”, міст через водоспад Пробій і, звичайно, дерев’яний велосипед пана Бойка. Світлина яремчанського фотографа Івана Федорчука, де зафіксовано спілкування І. Бойка з Чингізом Айтматовим, була надрукована у багатьох засобах масової інформації”, – йдеться в повідомленні.

Рідкісний дерев’яний ровер, яких в Україні всього два, зберігся до наших днів в ідеальному робочому стані. Окрім шин та педального механізму, велосипед виготовлено повністю з дерева: рама, ободи коліс, спиці, кермо, велосипедне крило і навіть насос для камер – дерев’яні