Франківець робить щитки для медиків та розгалужувачі до кисневих систем

Талановитим і небайдужим людям не сидиться на місці: франківський підприємець Олексій Трелевський започаткував у мережі Facebook челендж #Підтримай_медиків і разом з тим ініціативу з виготовлення захисних щитків для лікарів.

Засоби захисту Трелевський робить разом з найкращою командою – дружиною та донькою. А порізкою займається франківсь­ка компанія «Реклама-Центр», пише Фіртка з посиланням на газету Репортер.

Від початку проєкту, який триває трохи довше тижня, вони зробили уже більше тисячі щитків. Їх Олексій розвозить у різні лікарні міста й області. Серед інших, у Франківську, партії щитків уже отримали обласна інфекційна, обласна клінічна лікарні, а також лікарі швидкої допомоги.

“Це ідея італійського інженера, який поділився нею у світовій спільноті інженерів, що бореться проти коронавірусу, – розповідає Олексій Трелевський. – Вони викладають свої ідеї у вільний доступ, щоб ними могли скористатися інші. Я побачив креслення і зрозумів, що це – найшвидший і найдешевший спосіб зробити захисний щиток, тож втілив її в життя”.

Собівартість маски – десь 65 грн, враховуючи роботу. Самі матеріали – приблизно 35 грн.

“Спочатку наша команда власним коштом виготовила й роздала 123 щитки. Зараз небайдужі оплачують собівартість щитка, і ми їх передаємо медикам або відправляємо по області чи по Україні поштою, – каже Трелевсь­кий. – Гроші наперед я не беру, лише за потребою. Є запит на певну кількість щитків у якусь лікарню – ми їх робимо, передає­мо медикам, і тоді хтось долучаєть­ся з оплатою.”

Також Олексій виготовив розгалужувачі до кисневих систем у лікарні. Завдяки винаходу, до одного кисневого крана можна під’єднати одразу три апарати штучної вентиляції легень або три кисневі маски.

Досвід волонтерів можна повто­рити: для цього Трелевсь­кий ділиться в інтернеті відео, в яких розповідає, як швидко й недорого можна робити щитки в домашніх умовах.

Ми використали листовий акрил товщиною чотири мілімет­ри та порізали його на лазерному порізчику для виготовлення обруча, – каже Олексій Трелевський. – Для самого щитка взяли листовий полі­естер товщиною 0,5 або 0,7 мм. Не всі хочуть різати поліестер лазером, бо це може пошкодити лінзу. Тому різали по шаблону вручну по вісім штук одночасно. У шаблоні свердлили отвори 5 мм, можна трішки розсвердлювати, це полегшить збірку.

Поліестером волонтери поки що забезпечені. А щоб долучитися до ініціативи та оплатити щитки для медиків, треба написати Олексію Трелевському в соцмережі Facebook. І це буде маленький вклад у спільну перемогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *