В Івано-Франківську відкрили виставку «Врятуймо скарби разом!»

20 грудня, в краєзнавчому музеї Івано-Франківська відкрили виставку «Врятуймо скарби разом!».

Це реставраційний проєкт з порятунку колекції сакрального мистецтва Івано-Франківського краєзнавчого музею.

«Ми започаткували цей проєкт у 2009 році. Коли ми його відкрили то хотіли привернути увагу простих людей до проблематики збереженням сакрального мистецтва. Також, ми мусили показати Україні, що у нас є чудові роботи, яких більше ніде немає. Проєкт не стоїть на місці, він розвивається», – каже завідувач відділу реставрації Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею Валерій Твердохліб.

Привітав присутніх також і Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. У своєму слові Владика подякував організаторам за їхню працю та велику любов до мистецтва.

«Дякувати Богу, наша Батьківщина повна насправді унікальних речей. Часто вони просто перед нами, ми проходимо повз і навіть не звертаємо на них уваги. Тому сьогодні дякуємо всім вам, хто спричинився до відкриття цієї виставки, а й цілого цього проекту. Нехай Господь щедро благословляє вас та бажаю ще більшого натхнення, щоби й надалі так гарно показувати нам нашу історію», – побажав Митрополит.

У процесі підготовки до виставки були зроблені певні відкриття, а саме: знайдені нові ікони та конструкції іконостасу 1773 року з колекцій Івано-Франківського краєзнавчого музею та Музею Мистецтв Прикарпаття, які також були взяті режисером для створення світового шедевра.

Цього року проєкту виповнюється 10 років. З нагоди ювілею для глядачів підготували особливу експозицію. Її родзинкою стала ікона 1773 року «Спас на престолі» з фільму Сергія Параджанова та Георгія Якутовича «Тіні забутих предків».

«У 1963 році цей твір був використаний в одній зі сцен фільму. Зйомка відбувалася в павільйонах кіностудії ім. Довженка в Києві. Після арешту режисера ікона зберігалася в Державному музеї образотворчого мистецтва (НХМУ). В 1973 році, як виявляється, була повернута до Франківська разом з іншими іконами, і на роки стала предметом забуття в музейних фондах», – розповідає п. Валерій Твердохліб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *