У Франківську розпочали підготовку до Міжнародного фестивалю “Коляда на Майзлях”

З 8 по 12 січня 2020 року в Івано-Франкіську відбуватиметься ХІ Міжнародний Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях”.

Про це інформують в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ.

Головним організатором фестивалю є Монастир Христа Царя Провінції Отців Василіян Найсвятішого Спасителя в Україні Української Греко-Католицької Церкви в Івано-Франківську.

Фестиваль відбувається за підтримки управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації, Івано-Франківського міського голови, департаменту культури Івано-Франківського міськвиконкому. Фестиваль має на меті відродження багатогранної духовної спадщини нашого краю в часі святкування Різдва Христового; відновлення, збереження та поширення різдвяних традицій, коляд, щедрівок; розвиток духовного вокально-хорового мистецтва; обмін творчими досягненнями мистецьких колективів.

Учасниками фестивалю будуть аматорські та професійні хорові колективи (мішані, однорідні та дитячі), солісти-вокалісти, ансамблі, фольклорні колективи, оркестри нашого міста, області, з різних куточків України, а також закордонні колективи.

Нагадаємо, Різдвяний фестиваль “Коляда на Майзлях” було започатковано у 2010 році при монастирі Царя Христа отців Василіян Української Греко-Католицької Церкви м. Івано-Франківська. Натхненниками заснування фестивалю були творчі колективи парафії (хори, ансамблі, солісти, спільноти, священники парафії) за підтримки єпископа Івано-Франківського Української Греко-Католицької Церкви Софрона Мудрого.

За всі ці роки з сольними концертними програмами виступило понад 300 колективів: народні, професійні хори, різного складу вокальні, вокально-інструментальні та оркестрові колективи, фольклорні гурти та драматичні колективи, сольні виконавці. Географія фестивалю теж значно зросла за останніх три роки. Зокрема, колективи з Києва, Дніпра, Одеси, Кривого Рогу, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Волинської, Тернопільської та Львівської областей, а також з Латвії (народний хор “Джерело” м.Єлгава, 2017), Литви (хор “Cantus vita”, м. Купішкіс, 2017; камерний хор «Друскінінкай», м.Друскінінкай, 2018), Румунії (вокально-інструментальний ансамбль «Florialia» національного університету мистецтв Джорджа Енеску, м.Ясси; чоловічий хор м.Фінтеушу Маре, 2018) та Польщі (мистецька група Центру вокального мистецтва, м.Жешув; вокальний ансамбль “Sine Nomine”, м.Люблін у 2018; церковний хор “Потік” м.Кошалін у 2017).

Символом фестивалю є велика вертепна зірка, яку змайстрував спеціально до першого фестивалю майстер Богдан Новак.

У жовтні 2018 року Наказом Міністерства культури України Фестивалю присвоєно статус міжнародного.

Урочисте відкриття чергового фестивалю відбудеться 8 січня 2020 року після Архієрейської Літургії, яка розпочнеться о 12.00 год в храмі Царя Христа і очолить її Архієпископ та Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин за участю колективів парафії та гостей фестивалю.

Концертні виступи учасників та гостей ХІ Різдвяного фестивалю “Коляда на Майзлях” відбуватимуться у церкві Царя Христа монастиря оо. Василіян УГКЦ та на вічевому майдані міста 9-11 січня, а гала-концерт відбудеться 12 січня 2020 року о 16.00 год.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *