У Франківську стартував етнофестиваль “Родослав”

12 жовтня, в Івано-Франківську розпочався VI Міжнародний фольклорний фестиваль етнографічних регіонів “Родослав”.

У Франківську стартував етнофестиваль "Родослав" 1

Його мета – відродити та зберегти традиції і обряди, що побутували у гуцулів, бойків, лемків, покутян, опілян, буковинців, волинян, подолян, поліщуків, слобожанців, кубанських козаків. Також його проводять, щоб сприяти успішному втіленню в життя народної творчості та популяризації її шляхом ознайомлення з творчими колективами, окремими виконавцями та майстрами декоративно-ужиткового мистецтва, передає ГК.

Цей фестиваль – традиційний і проводиться раз у два роки. У рамках “Родослава” відбудуться виставки народного, декоративно-ужиткового мистецтва та концерти.

У Франківську стартував етнофестиваль "Родослав" 9

На захід до Івано-Франківська з’їхались колектив не тільки з України, а й закордону. Зокрема, колектив «Артсцена» студентів-педагогів приватної консерваторії ім Дезідера (Словаччина), ансамбль пісні і танцю «Карпати» Гжешівського міського центру культури (Польща), Ербіченський фольклорний колектив пісні і танцю (Румунія), вокальний ансамбль «Родина» (Чернігівська область, с. Манжосівка), народний аматорський вокальний ансамбль «Ліптаки» (Закарпатська область), фольклорний гурт «Олешшя» (Херсонська область), народний аматорський фольклорний колектив «Кучурівські барви» (Чернівецька область), народний аматорський оркестр народної музики «Камертон» (Тернопільська область, м. Монастириськ), народні пошуково-дослідницькі гурти «Заграйярочка» та «Курінець» (Донецька область), народний аматорський ансамбль пісні та побутового танцю «Оксамит» (Запорізька область), танцювальна група Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю м. Харкова, солістка Ольга Угнівенко (Київська область), а також майстри декоративно-ужиткового мистецтва Рівненської, Закарпатської, Київської, Полтавської областей. Керівник ансамблю “Оксамит” із Запоріжжя.

У Франківську стартував етнофестиваль "Родослав" 21

Лариса Купчинська каже, що на Івано-Франківська приїжджають не вперше.

“Тут ми втрєтє. Ми знаємо ваші сцени, ваш привіт. Кожного разу їдемо до вас за враженнями. Що будемо співати – точно не знаємо, все залежить від настрою людей”, – каже Купчинська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *