29 нових тролейбусів білоруського виробництва для Івано-Франківська

Очікуване поповнення на дорогах міста. Почалась поставка нових тролейбусів, закуплених у співпраці з ЄБРР. Сьогодні франківцям презентували перший такий. А загалом, до кінця року на КП «Електроавтотранс» має надійти 29 тролейбусів білоруського виробництва. 22 з них придбали завдяки кредиту, а 7 місто отримає з гранту як подарунок фонду «Чистих технологій».

Керівник КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк розповів, що зараз середній вік тролейбусів на КП – понад 20 років, наймолодшому «рогатому» – 10 років, його придбали ще в 2009 році. Тому оновлення рухомого складу стало пріоритетним завданням для міста. «Нові тролейбуси замінять тролейбуси «Шкода», які відпрацювали свій ресурс, їм зараз по 32 роки», – наголосив Голутяк.

25% комплектуючих у нових тролейбусах – українського виробництва. Принциповою вимогою до виробника було використання українських моторів. Загалом, нові тролейбуси будуть доступними для маломобільних груп, оснащені камерами. Крім того, машини мають можливість аварійного автономного ходу. Тобто у випадку перешкоди зможуть проїхати певний відрізок без підключення до електромережі.

Корпус тролейбусів – з нержавіючої сталі, метал виробник закупив у Фінляндії. Так машини прослужать довше, адже одна з головних проблем під час експлуатації – корозія.

«Нам важливо розвивати мережу комунального транспорту. Адже зручний, доступний та недорогий транспорт – це не розкіш, а необхідність», – резюмував міський голова Руслан Марцінків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *