“Спільні межі”: у Франківську з’явився новий мурал

В Івано-Франківську на стіні будинку, що на вул. Івана Франка, 5, відкрили новий мурал “Спільні межі”, виконаний арт-студією Kickit Art Studio.

Ініціаторами такого муралу стали мешканці будинку №5 на вулиці Івана Франка.

Команда сформувалась влітку 2017 року під час спільної роботи над проектом “Три двори” в рамках урбаністичного фестивалю “Сеанс міського сканування”, на якому зібрались активісти, мешканці, митці, архітектори та урбаністи та спільно розробляли ідеї для покращення дворів у центральній частині міста. В рамках фестивалю у дворі біля будинку №5 на вулиці Івана Франка поприбирали територію та обладнали маленький літній кінотеатр, де ввечері команда фестивалю та мешканці двору перегляди фільми на урбаністичну тематику.

З того часу активісти виношували, озвучували та обговорювали різні ідеї відновлення занедбаних дворів в центральній частині міста. Одна з таких ідей вилилась у проект, який передбачав створення муралу на стіні будинку на Франка, 5, з попереднім вивченням думки жителів двору стосовно ескізу зображення.

Наприкінці 2018 року активісти заснували громадську організацію “Три двори” і виграли два гранти на загальну суму 55 882 грн від громадського ресторану Urban Space 100 (35 882 грн) і програми “Малі Ґранти Теплого Міста” (20 000 грн), додатково залучившись технічно-матеріальною підтримкою студії VisArt Decor.

Попри не дуже сприятливу погоду (дощі, грози) проект успішно реалізували у квітні-травні 2019 року.

“Основна мета проекту – привернути увагу містян до занедбаних дворів центральної частини міста та показати шляхи їхньої ревіталізації через міжсусідську партисипацію. Цей проект має одразу кілька нашарувань. По-перше, мурал не лише прикрасив стіну будинку, але й змінив вигляд усього двору – одного з найбільших прохідних дворів у центральній частині Івано-Франківська. По-друге, він сприяв залученості жителів двору до процесу його відновлення, адже ескіз малюнка був створений за їхньої участі. Ну і по-третє, цим проектом ми хочемо привернути увагу як громадськості, так і міської влади до стану дворів у центральній частині міста”, – говорить Руслан Рудомський, голова ГО “Три двори”, керівник проекту.

“Основною місією муралу є внесення у двір домашньої атмосфери і затишку. Композиція складається з патернів або пазлів, невеликих квадратів, які в сукупності формують загальну картину. Така структура муралу підкреслює спільність двору та важливість участі кожного мешканця у його подальшому творенні”, – розповідає Віталій Грех, керівник арт-студії Kickit Art Studio, художній керівник проекту.

“Цим проектом ми хочемо підкреслити важливість спільноти і її силу в дії, можливість творення і реалізації задумів та проектів”, – каже Богдан Близнюк, координатор ініціативної групи жителів будинку №5 на вулиці Івана Франка.

Довідка:

Неприбуткова громадська організація “Три двори” створена у 2018 році з метою розвитку інноваційних проектів у сфері ревіталізації дворів, вулиць, доріг, громадських просторів, парків, скверів, об’єктів житлового, господарського та іншого призначення. Завданням організації є втілення міжсекторальної співпраці громадських об’єднань, органів державної влади і місцевого самоврядування, бізнесу, освіти, засобів масової інформації та ініціативних груп.

Арт-студія Kickit Art Studio – команда художників, яка займається сучасним і якісним розписом інтер’єрів та екстер’єрів комерційних і соціальних проектів.

 

Про це все пише КУРС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *