Нові варіанти логотипу для Івано-Франківська

Івано-Франківськ – одне з небагатьох міст, яке досі не має повноцінного бренду. Над цим завданням зараз активно працює міська рада спільно з проектом ПРОМІС. І зараз можна впевнено стверджувати, що створення бренду вже на фінальному етапі.

Ще в травні-місяці оголосили конкурс на розробку бренду Івано-Франківська. Технічні завдання розробив ПРОМІС, посилаючись на прагнення громади та стратегію розвитку міста загалом. Свої пропозиції подавали всі охочі. Так отримали 16 ідей від 5-ти різних авторів. Сьогодні конкурсна комісія розглянула всі заявки, з яких голосуванням обрали 6 ідей-фіналістів.

Як зазначила головний радник з питань врядування проекту ПРОМІС Кейді Ворд, створення бренду – це досить тривалий і копіткий процес, який вимагає рішень багатьох осіб. Бренд обов’язково відображає думки мешканців, але також слід враховувати  стратегічне бачення міста в цілому. «Ми беремо загальну стратегію розвитку міста, в якій враховані думки громади. У випадку Івано-Франківська під час розробки стратегії відбувались громадські слухання. Якщо говорити про створення бренду, теж мали дискусії з громадою, опитування, вивчали думки. Зараз наше завдання: на базі всього цього створити правильну візію, єдине бачення із врахуванням думок громади та досвіду експертів», – підкреслила пані Ворд.

До слова, проект ПРОМІС допоміг визначитись з брендом 60-ти містам у 12 країнах, серед яких – Канада, США, деякі карибські країни. Що стосується України, то за сприяння іноземного проекту зі своїми брендами визначились: Кривий ріг, Дніпро, Рівне, Мелітополь, Вінниця.

«Ми вже років 10 намагаємось розробляти бренд і логотип. От нарешті дійшли до фінальної частини. Були цікаві та неординарні ідей, але якогось єдиного бачення не було. Тому комісія та робоча група відкладали на потім це завдання. Аж цього року дійшли розуміння, що бренд таки потрібен, бо через нього сприймається наше місто», – зауважив заступник міського голови  Богдан Білик.

Також місто готове почути оцінку мешканців щодо фіналістів, аби це допомогло конкурсній комісії в кінцевому результаті визначитись з єдиним переможцем. Свої думки франківці можуть надсилати до 13 серпня на електронну адресу: [email protected].

Крім того, конкурсна комісія підготувала деякі зауваження до авторів-фіналістів. На думку експертів, десь не вистачає всіх аспектів брендингу, десь потрібно доопрацювати логотип, десь не вистачає гасла або ж воно не достатньо відображає стратегію міста. Потім автори самі презентують перед конкурсною комісією свої роботи, відтак оберуть бренд Івано-Франківська.

 

Франківськ чекає на бренд

(автор ідеї – Юрій та Марія Козакевичі та “Брендарі”)

 

Франківськ чекає на бренд

(автор ідеї – В. Демків)

 

Франківськ чекає на бренд

(автор ідеї – Вебміл)

 

Франківськ чекає на бренд

(автор ідеї – І. Гуцуляк)

 

Франківськ чекає на бренд

(автор ідеї – Тепле місто)

 

Франківськ чекає на бренд

(автор ідеї – І. Гуцуляк)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *