У центрі Франківська виявили фрагменти Тисменицької брами

Про знахідку на вулиці Лесі Українки, поряд з медуніверситетом, у мережі повідомив архітектор- реставратор Ігор Панчишин. Каже, це – фрагменти фортифікаційних конструкцій. Втім, комунальники налаштовані вже завершити ремонт вулиці.

Очільник міського комунального департаменту Михайло Смушак повідомив “Репортеру”, що залишати вже немає куди – все залиють бетоном.

“Археологічні дослідження там велися ще з вересня, все було розрито, – говорить Михайло Смушак. –  Тепер йде завершальний етап, то куди його ще залишати – будемо все заливати бетоном”.

Архітектор, начальник міського відділу охорони культурної спадщини Володимир Ідак наразі не коментує ситуацію. Каже, вже чув про знахідку і мусить піти на місце – подивитися.  За його словами, теоретично, він мусить скласти припис, аби роботи призупинили.

“Треба фіксувати факт, робити дослідження. Будемо ще дивиьтся і з’яслвувати”, – каже Ідак.

Ігор Панчишин нагадує, що центральна частина міста є історико-архітектурною заповідною територією:

“Ось ще одне підтвердження необхідності співпраці з археологами. Під час виконання земельних робіт знов виявлено фрагменти фортифікаційних конструкцій . На цей раз це фрагменти так званої Тисменицької брами поряд з медакадемією і катедрою… Прикро, що ніхто не зважає на закон “Про охорону археологічної спадщини”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *