Завантаження Події

« Всі Події

Ревізіоністський синдром

3 Грудня / 17:00 - 4 Грудня / 21:00

«Ревізіоністський синдром» — художньо-дослідницький проєкт, що порушує теми політичної обумовленості написання історії мистецтва, можливостей альтернативної історії, а також психічних і соціальних передумов існування узгодженої картини світу.

Виставка у Франківській Ратуші — це показ робіт та розповідь історії N., який мешкав у Станіславові та Львові у міжвоєнний та радянський періоди. N., наприкінці 1920-х та на початку 1930-х ще юнак, студент Львівської художньо-промислової школи, був свідком тогочасного мистецького життя, зокрема модерністських пошуків об’єднання artes та Краківської групи. Вже у 1970-х ми знаходимо N., в ролі художника-оформлювача в одному з заводських клубів радянського Івано-Франківська. Також у цей період N. перебуває на обліку у міському психоневрологічному диспансері, де згодом закінчує своє життя. Але саме тоді N. здійснює єдиний внесок у мистецтво — за пам’яттю реконструює модерністські роботи, побачені на виставках у часи юності. Тоді ж у N. було діагностовано ревізіоністський синдром — психічний розлад, при якому носій розладу впевнений, ніби його розповідь про історичні події дійсно впливає на факти минулого і, відповідно, змінює стан речей у теперішньому часі.

За спогадами N. у 1931 в Станіславові відбулась унікальна виставка, на якій експонувались роботи представників польського та радянського українського художнього авангарду. Єдиним (відносно) вартим довіри доказом існування цієї виставки є радіопередача східноукраїнського журналіста, знайдена у харківських архівах за участі письменника Юрія Андруховича.

Запрошуємо ознайомитися з архівами N. та супутніми матеріалами у Франківській Ратуші в грудні. Буде представлений запис, який (ймовірно) є тією самою харківською радіопередачею про виставку.

Дослідження та реконструкція практики N.: Нікіта Кадан
Дослідження та реконструкція радіо-репортажу з виставки 1931 року: Юрій Андрухович
Працюють з радіо та звуком: Олександр Сушинський, Лєра Полянськова
Втілюють: Альона Каравай, Анна Потьомкіна

**
Організації-партнери: відкритий список.

Це — спільна історія. Якщо вона знаходить відгук та викликає бажання вписати в неї своє ім’я та/або логотип, пишіть на karavai@proto-produkciia.com.

Деталі

Початок:
3 Грудня / 17:00
Кінець:
4 Грудня / 21:00
Подія Категорія:
https://www.facebook.com/events/170963425192269

Місце проведення

Івано-Франківський краєзнавчий музей
Галицька, 4а
Ivano-Frankivsk, UA
+ Карта Google